O‘zbekiston parranda sanoatining 60-yilligi munosabati bilan Qozog‘istondan samimiy tabrik
Joriy yilning 19-noyabr kuni Toshkent shahridagi «Hilton» mehmonxonasida O‘zbekiston Respublikasi parranda sanoatini tashkil etilganiga 60-yil to‘lishi hamda parrandachilarning 7-forumi bo‘lib o‘tadi. Shu munosabat bilan ko‘plab xorijiy davlatlardan, xususan qo‘shni Qozog‘iston Respublikasidan samimiy tabriklar kelmoqda.
Qozog‘iston Parrandachilari Ittifoqi Prezidenti, Qozog‘iston Milliy fanlar akademiyasining akademigi Ruslan Sharipov o‘z nomidan hamda Qozog‘iston parrandachilari nomidan “Parrandasanoat” uyushmasini va O‘zbekiston parrandachilik sohasining barcha vakillarini 60-yillik yubiley bilan samimiy muborakbod etdi.
U o‘z tabrigida, “Parrandasanoat” uyushmasi davlat organlari bilan hamkorlikda milliy parrandachilik sanoatini rivojlantirish, oziq-ovqat xavfsizligini ta’minlash va eksport salohiyatini oshirish yo‘lida katta hissa qo‘shayotganini ta’kidladi. Uyushma parrandachilik sohasida turli vazifalarni amalga oshirib, xalqaro hamkorlikni kengaytirish, mutaxassislarni tayyorlash va qayta tayyorlashga alohida e’tibor qaratib kelmoqda.
Shuningdek, Ruslan Sharipov o‘z tabrigida soha faxriylarining fidokorona mehnatiga alohida minnatdorchilik bildirib, ularning kasbiy an’analarni saqlashi va yosh avlodga o‘z bilimlarini yetkazib kelayotganini yuqori baholadi. Tabrik so‘zi yakunida Qozog‘iston parrandachilari O‘zbekiston hamkasblariga yangi loyihalar, yuqori yutuqlar va epizootik barqarorlik tilagan.

Искренние поздравления из Казахстана по случаю 60-летия птицеводческой отрасли Узбекистана
19 ноября текущего года в гостинице "Хилтон" в Ташкенте состоится празднование 60-летия со дня основания птицеводческой отрасли Республики Узбекистан, а также 7-й форум птицеводов. В связи с этим поступают искренние поздравления от представителей многих зарубежных стран, в том числе от соседней Республики Казахстан.
Президент Союза птицеводов Казахстана, академик Национальной академии наук Казахстана Руслан Шарипов от своего имени и от имени казахстанских птицеводов сердечно поздравил Ассоциацию «Паррандасаноат» и всех представителей птицеводческой отрасли Узбекистана с 60-летним юбилеем.
В своем поздравлении он отметил, что Ассоциация «Паррандасаноат» вносит большой вклад в развитие национальной птицеводческой отрасли, обеспечение продовольственной безопасности и повышение экспортного потенциала страны, активно сотрудничая с государственными органами. Ассоциация выполняет разнообразные задачи в птицеводческой сфере, расширяет международное сотрудничество и уделяет особое внимание подготовке и переподготовке специалистов.
Кроме того, Руслан Шарипов выразил особую благодарность ветеранам отрасли за их самоотверженный труд, сохранение профессиональных традиций и передачу опыта молодому поколению. В завершение поздравления казахстанские птицеводы пожелали своим узбекистанским коллегам новых проектов, высоких достижений и эпизоотического благополучия.