O‘zbekiston parrandachilik tarmog‘iga 60-yil to‘ldi!
Joriy yilning 19-noyabr kuni Toshkent shahridagi «Hilton» mehmonxonasida O‘zbekiston Respublikasi parrandachilik sanoati tashkil etilganiga 60-yil to‘lishi hamda parrandachilarning 7-forumi o‘tkaziladi.
Mazkur muhim tadbir munosabati bilan «Belptitsesoyuz» Parrandachilik Ittifoqi Bosh direktori V.M.Vashkov samimiy tabrik yo‘lladi. U o‘z murojaatida shunday dedi:
«Belptitsesoyuz» Parrandachilik Ittifoqi O‘zbekiston Parrandachilar Assotsiatsiyasini mamlakatning parrandachilik tarmog‘i 60-yilligi bilan chin yurakdan tabriklaydi!
Yubiley — bu shunchaki sana emas, balki o‘tgan ishlarni sarhisob qilish va yangi uzoq muddatli maqsadlarni belgilash uchun muhim marra hisoblanadi. Biz o‘zaro samarali hamkorligimizdan faxrlanamiz va sizlarga kelgusida ham farovonlik, taraqqiyot, innovasion yechimlar hamda ilg‘or g‘oyalarning muvaffaqiyatli amalga oshirilishini tilaymiz!
Har bir yangi yil Uyushmaga rivojlanish uchun yangi yo‘llar, buyuk imkoniyatlar olib kelsin. Sizlarning mehnatingiz va sa’y-harakatlaringiz bozordagi mavqeyingizni mustahkamlashga yordam bersin!»
Bu kabi tadbirlar tarmoqning kelajakdagi o‘sish strategiyalarini belgilash va xalqaro hamkorlikni mustahkamlash uchun muhim ahamiyatga ega.

On November 19 of this year, the 60th anniversary of the establishment of Uzbekistan's poultry industry and the 7th Poultry Forum will be held at the "Hilton" hotel in Tashkent.
On this significant occasion, the General Director of the Belarusian Poultry Union "Belptitsesoyuz," V.M. Vashkov, sent a heartfelt congratulatory message. In his address, he said:
"Belptitsesoyuz" warmly congratulates the Uzbekistan Poultry Farmers Association on the 60th anniversary of the country's poultry sector!
An anniversary is not just a date but an important milestone for summing up past achievements and setting new long-term goals. We take pride in our mutually beneficial cooperation and wish you prosperity, progress, successful implementation of innovative solutions, and pioneering ideas in the future!
May each new year bring the Union new paths for development and great opportunities. May your efforts and hard work help strengthen your position in the market!"
Such events are crucial for defining future growth strategies in the sector and strengthening international cooperation.