AgroWorld Uzbekistan ko’rgazmasi 20 yillik yubileyini nishonlamoqda
«Agro sanoati – AgroWorld Uzbekistan 2025» 20-yubiley Xalqaro ko’rgazmasi o’z ekspozitsiyasini 2025-yil 11-martdan 13-martga qadar «O’zekspomarkaz» MKKda namoyish etadi.
O’zbekistonning agrosanoat sektori an’analar va innovatsiyalarning birikmasi bo’lgani tufayli soha ishonchli tarzda rivojlanmoqda. Aynan AgroWorld Uzbekistan ko’rgazmasi zamonaviy texnologiyalar, yetakchi yechimlar va agrosektor mahsulotlari uchrashadigan, butun sanoat uchun yangi mo’ljallar beradigan muhim platformaga aylandi.
O’zbekiston Fermer, dehqon xo’jaliklari va tomorqa yer egalari kengashi ko’magi ostida ko’rgazmaning ikkinchi kunida o’tkaziladigan «Fermerlar kuni» AgroWorld Uzbekistan’ning an’anaviy elementi hisoblanadi. Fermer xo’jaliklari qishloq xo’jaligi mahsulotlarining katta qismini ishlab chiqarishini inobatga olib, ishlab chiqaruvchilar bilan to’g’ridan-to’g’ri muzokaralar olib borish hamda biznes va hamkorlik aloqalarini o’rnatish ta’minot zanjirlarini shakllantirishda muhim rol o’ynaydi.
AgroWorld Uzbekistan ko’rgazmasiga tashrif buyurish – ishlab chiqish va tayyor qishloq xo’jaligi mahsulotlari bilan shaxsan tanishish, hamkorlar va kontragentlar bilan mavjud munosabatlarni rivojlantirish va yangi munosabatlarni yo’lga qo’yish, bozor rivojlanish tendensiyalarini o’rganish uchun qulay imkoniyatdir.
Bugungi kunga qadar quyidagi 21 mamlakatdan 120 ta kompaniya va brendlar ko’rgazma ishida o’z ishtirokini tasdiqladilar: Belarus Respublikasi, Belgiya, Daniya, Fransiya, Germaniya, Hindiston, Ispaniya, Italiya, Koreya Respublikasi, Litva, Niderlandlar, Polsha, Qozog‘iston, Rossiya, Ruminiya, Turkiya, Ukraina, Vengriya, Xitoy, Yaponiya va O‘zbekiston.

20-я юбилейная Международная выставка «Сельское хозяйство - AgroWorld Uzbekistan 2025» развернет свою экспозицию в период с 11 по 13 марта 2025 года в НВК «Узэкспоцентр».
O’zbekistonning agrosanoat sektori an’analar va innovatsiyalarning birikmasi bo’lgani tufayli soha ishonchli tarzda rivojlanmoqda. Aynan AgroWorld Uzbekistan ko’rgazmasi zamonaviy texnologiyalar, yetakchi yechimlar va agrosektor mahsulotlari uchrashadigan, butun sanoat uchun yangi mo’ljallar beradigan muhim platformaga aylandi.
Традиционным элементом AgroWorld Uzbekistan является «День фермера», который проходит во второй день выставки при поддержке Совета фермерских, дехканских хозяйств и владельцев приусадебных земель Узбекистана. Учитывая, что фермерские хозяйства производят большую часть сельхозпродукции, ведение прямых переговоров с производителями и налаживание деловых и партнерских контактов играют значительную роль в формировании цепочек поставок.
Посещение выставки AgroWorld Uzbekistan – удобная возможность для личного ознакомления с разработками и готовой сельскохозяйственной продукцией, развития существующих и налаживания новых отношений с партнерами и контрагентами, изучения тенденций развития рынка.
На сегодняшний день свое участие в работе выставки уже подтвердили 120 компаний и брендов из 21 страны: Республика Беларусь, Бельгия, Венгрия, Германия, Дания, Индия, Испания, Италия, Казахстан, Китай, Республика Корея, Литва, Нидерланды, Польша, Россия, Румыния, Турция, Узбекистан, Украина, Франция, Япония.
Разделы выставки:
Комбикорма; Кормопроизводство и кормозаготовка;
Оборудование для комбикормовой, мукомольной и масложировой промышленности, хранения и обработки зерна;