Ўзбекистон Республикаси Президентининг 2024 йил 28 июнь куни фаол ва ташаббускор ёшлар билан учрашув видеоселектор йиғилишида вазирликлар, идоралар ва ташкилотлар раҳбарлари хар ойда бир маротаба тизим ташкилотларидаги ёш ходимлар, шунингдек, маҳаллаларда истиқомат қилаётган ва хориждаги ёшлар билан мулоқот қилиб, уларнинг таклиф ва ташаббусларини ўрганиш ҳамда муаммоларини ҳал этиш вазифаси белгилаб берилган.
“ПАРРАНДАСАНОАТ” уюшмаси раисининг ветеринария масъалалари бўйича маслаҳатчиси П.Рахматуллаев ҳамда Ишлаб чиқаришда ветеринария хизматларини ташкил этиш бошқармаси бошлиғи А.Насировлар томонидан жорий йилнинг 24 февраль куни Тошкент Давлат Аграр университетида “Зооинженерия” факултети талабалари билан “Ёшлар билан мулоқот қилиш, уларнинг таклиф ва ташаббусларини ўрганиш ҳамда муаммоларини ҳал этиш” тўғрисида суҳбат ўтказилди.
Мазкур учрашув доирасида талабаларни соҳага бўлган қизиқишларини уйғотиш, соҳадаги янгиликлар, уларнинг кайфиятларини кўтариш, малакасини ошириш ҳамда муаммоларини ҳал этиш юзасидан қизиқарли мулоқот бўлиб ўтди.

Meeting at Tashkent State Agrarian University
During the video selector meeting with active and initiative youth held on June 28, 2024, the President of the Republic of Uzbekistan assigned the heads of ministries, agencies, and organizations the task of meeting with young employees within their institutions, as well as with youth residing in neighborhoods and abroad, on a monthly basis. The purpose of these meetings is to study their proposals and initiatives and address their concerns.
On February 24 of this year, P. Rakhmatullaev, Advisor on Veterinary Issues to the Chairman of the "Parrandasanoat" Association, and A. Nasirov, Head of the Department for Organizing Veterinary Services in Production, held a meeting with students of the "Zootechnics" faculty at Tashkent State Agrarian University. The discussion focused on "Communicating with youth, studying their proposals and initiatives, and addressing their concerns."
Within the framework of this meeting, an engaging dialogue took place aimed at fostering students' interest in the field, introducing industry innovations, boosting their morale, enhancing their skills, and resolving their issues.