Ўзбекистон Республикаси Президентининг 2024 йил 28 июнь куни фаол ва ташаббускор ёшлар билан учрашув видеоселектор йиғилишида вазирликлар, идоралар ва ташкилотлар раҳбарлари хар ойда бир маротаба тизим ташкилотларидаги ёш ходимлар, шунингдек, маҳаллаларда истиқомат қилаётган ва хориждаги ёшлар билан мулоқот қилиб, уларнинг таклиф ва ташаббусларини ўрганиш ҳамда муаммоларини ҳал этиш вазифаси белгилаб берилган.
“ПАРРАНДАСАНОАТ” уюшмаси раисининг ветеринария масъалалари бўйича маслаҳатчиси П.Рахматуллаев ҳамда Ишлаб чиқаришда ветеринария хизматларини ташкил этиш бошқармаси бошлиғи А.Насировлар томонидан жорий йилнинг 24 февраль куни Тошкент Давлат Аграр университетида “Зооинженерия” факултети талабалари билан “Ёшлар билан мулоқот қилиш, уларнинг таклиф ва ташаббусларини ўрганиш ҳамда муаммоларини ҳал этиш” тўғрисида суҳбат ўтказилди.
Мазкур учрашув доирасида талабаларни соҳага бўлган қизиқишларини уйғотиш, соҳадаги янгиликлар, уларнинг кайфиятларини кўтариш, малакасини ошириш ҳамда муаммоларини ҳал этиш юзасидан қизиқарли мулоқот бўлиб ўтди.

Во время видеоселекторного совещания с активной и инициативной молодежью, состоявшегося 28 июня 2024 года, Президент Республики Узбекистан поручил руководителям министерств, ведомств и организаций проводить ежемесячные встречи с молодыми сотрудниками своих учреждений, а также с молодежью, проживающей в махаллях и за рубежом. Целью этих встреч является изучение их предложений и инициатив, а также решение их проблем.
24 февраля текущего года советник председателя Ассоциации «Паррандасаноат» по вопросам ветеринарии П. Рахматуллаев и начальник управления организации ветеринарных служб в производстве А. Насиров провели встречу со студентами факультета «Зоотехника» Ташкентского государственного аграрного университета. Темой обсуждения стало «Общение с молодежью, изучение их предложений и инициатив, а также решение их проблем».
В рамках данной встречи состоялся интересный диалог, направленный на пробуждение интереса студентов к данной сфере, ознакомление с новшествами отрасли, повышение их настроения, улучшение квалификации и решение возникающих вопросов.