Бугун «Ўзэкспомарказ» МККда «Агро саноати – AgroWorld Uzbekistan 2025» 20-юбилей халқаро кўргазмаси ўз фаолиятини бошлади.
AgroWorld Uzbekistan бу йил ўзининг 20 йиллик юбилейини нишонламоқда. Шу ўтган вақт давомида кўргазма қишлоқ хўжалигидаги инновациялар ва замонавий трендларни тақдим этиш, уларни ишлаб чиқаришга жорий этиш, маҳаллий бизнесни ривожлантириш ҳамда экспортни кенгайтириш учун ишончли платформа сифатида ўзини намоён қила олди.
Бу йилги «Агро саноати – AgroWorld Uzbekistan 2025» кўргазмасида 23 мамлакатдан 130 дан ортиқ компания иштирок этмоқда.
Бугундан иш фаолиятини бошлаган кўргазмада дон ва омихта ем, мева-сабзавотларни қайта ишлаш ускуналари, ўғитлар ва суғориш тизимлари, паррандачилик ва чорвачилик соҳасидаги янгиликлар, ем-хашак ишлаб чиқарувчиларнинг маҳсулотлари, ветеринария соҳасидаги ечимлар ҳамда ишланмалар намойиш этилмоқда.
Шунингдек, халқаро кўргазма ташкилотчилари томонидан ҳамкорлик учун «Паррандасаноат» уюшмасига сертификат топширилди. Уни уюшма раисининг биринчи ўринбосари У.Ш. Аҳмедов қабул қилиб олди.

Сегодня в НВК “Узэкспоцентр” начала свою работу 20-я юбилейная международная выставка “Агропромышленность – AgroWorld Uzbekistan 2025”.
В этом году AgroWorld Uzbekistan отмечает 20-летний юбилей. На протяжении этих лет выставка зарекомендовала себя как надежная платформа для представления инноваций и современных трендов в сельском хозяйстве, их внедрения в производство, развития местного бизнеса и расширения экспортных возможностей.
В “Агропромышленность – AgroWorld Uzbekistan 2025” участвуют более 130 компаний из 23 стран.
На выставке, стартовавшей сегодня, представлены:
Зерновые культуры и комбикорма, Оборудование для переработки овощей и фруктов, Удобрения и системы орошения,
Новейшие разработки в области птицеводства и животноводства, Продукция производителей кормов, Решения и разработки в области ветеринарии.
Кроме того, организаторы международной выставки вручили Союзу “Паррандасаноат” сертификат о сотрудничестве. Документ был принят первым заместителем председателя союза У.Ш. Ахмедовым.