Бугун «Ўзэкспомарказ» МККда «Агро саноати – AgroWorld Uzbekistan 2025» 20-юбилей халқаро кўргазмаси ўз фаолиятини бошлади.
AgroWorld Uzbekistan бу йил ўзининг 20 йиллик юбилейини нишонламоқда. Шу ўтган вақт давомида кўргазма қишлоқ хўжалигидаги инновациялар ва замонавий трендларни тақдим этиш, уларни ишлаб чиқаришга жорий этиш, маҳаллий бизнесни ривожлантириш ҳамда экспортни кенгайтириш учун ишончли платформа сифатида ўзини намоён қила олди.
Бу йилги «Агро саноати – AgroWorld Uzbekistan 2025» кўргазмасида 23 мамлакатдан 130 дан ортиқ компания иштирок этмоқда.
Бугундан иш фаолиятини бошлаган кўргазмада дон ва омихта ем, мева-сабзавотларни қайта ишлаш ускуналари, ўғитлар ва суғориш тизимлари, паррандачилик ва чорвачилик соҳасидаги янгиликлар, ем-хашак ишлаб чиқарувчиларнинг маҳсулотлари, ветеринария соҳасидаги ечимлар ҳамда ишланмалар намойиш этилмоқда.
Шунингдек, халқаро кўргазма ташкилотчилари томонидан ҳамкорлик учун «Паррандасаноат» уюшмасига сертификат топширилди. Уни уюшма раисининг биринчи ўринбосари У.Ш. Аҳмедов қабул қилиб олди.

Today, the 20th Anniversary International Exhibition "Agro-Industry – AgroWorld Uzbekistan 2025" has opened at the Uzexpocentre NEC.
This year, AgroWorld Uzbekistan is celebrating its 20th anniversary. Over the years, the exhibition has established itself as a reliable platform for showcasing innovations and modern trends in agriculture, introducing them into production, developing local businesses, and expanding export opportunities.
The "Agro-Industry – AgroWorld Uzbekistan 2025" exhibition features more than 130 companies from 23 countries.
The exhibition, which started today, presents:
Grain and compound feed,
Equipment for fruit and vegetable processing,
Fertilizers and irrigation systems,
Innovations in poultry and livestock farming,
Products from feed manufacturers,
Solutions and developments in the veterinary field.
Additionally, the exhibition organizers presented a cooperation certificate to the "Parrandasanoat" Association, which was accepted by the association's First Deputy Chairman, U.Sh. Akhmedov.